ترفند مترمربع در کالاهای نرم افزار حسابداری محک

ترفند مترمربع در کالاهای نرم افزار حسابداری محک

متن آموزشی امکان متر مربع در واحد اندازی گیری در نرم افزار حسابداری محک

یکی از ترفند های مفید در خصوص کالاها در استفاده از نرم افزار حسابداری محک امکان تعریف کالاها با واحد اندازه گیری متر مربع است .

این امکان در تمام نسخ نرم افزار و تمام سطوح نرم افزار حسابداری محک وجود دارد و برای اصنافی که واحد اندازه گیری کالاهای آنها مترمربع است مانند سنگ فروشی ها و یا تولید کنندگان سنگ های زینتی – شیشه فروشی ها و تولید کنندگان شیشه و تمام افرادی که برای خرید یا فروش و یا تولید کالاهای خود از واحد اندازه گیری متر مربع استفاده می کنند و تمایل دارند با وارد کردن عرض و طول و تعداد کالا نرم افزار به صورت اتومات مترمربع کالا را محاسبه نماید .

به عنوان مثال شما کالایی دارید با عنوان سنگ تراورتن سیاه که این سنگ با ابعاد ۴۰ سانتی متر در ۵۰ سانتی متر برش خورده است و در هنگام فروش شما می خواهید در هنگام فروش آن فقط تعداد را مشخص نمایید و نرم افزار میزان متر مریع را محاسبه نماید .

با استفاده از این امکان شما کافیست یکبار در هنگام تعریف کالا ابعاد آنرا مشخص نمایید و در هنگام فروش فقط تعداد آنرا مشخص کنید و نرم افزار مترمربع را براساس ابعاد مشخص شده محاسبه می کند و همچنین در فاکتور فروش هم طول و عرض و تعداد و مترمربع را چاپ می کند .

برای استفاده از این امکان باید تنظیماتی در نرم افزار محک انجام شود که شما می توانید با مشاهده آموزش این تنظیمات در بالای همین صفحه  آنرا بروی نرم افزار خود انجام داده و از امکان مترمربع در واحد اندازه گیری کالاهای نرم افزار استفاده کنید .

با انجام تنظیمات مترمربع شما می توانید :

  1. کالاهای خود را به صورت مترمربع تعریف کنید
  2. فاکتور های خرید – فروش – برگشت از خرید و برگشت از فروش را به صورت مترمربع ثبت نمایید
  3. موجودی کالاها را به صورت مترمربع داشته باشید .
  4. از امکان محاسبه ی اتومات مترمربع در فاکتور خرید و فروش استفاده نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *