دوره قانون دائمی ارزش افزوده دکتر امینیان
وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
¤1000000

ارزش افزوده یا VALUE ADDED چیست؟

ارزش افزوده یا VALUE ADDED در قانون تجارت ایران، تعریف مشخصی دارد. طبق ماده سوم قانون مالیات بر ارزش افزوده، تفاوت بین ارزش کالا یا خدمت عرضه شده با ارزش کالا یا خدمت خریداری شده در یک بازه زمانی مشخص، ارزش افزوده  است. امروزه ارزش افزوده در صدها کشور دنیا درحال اجرا است و باید آن را مالیات بر مصرف دانست. واسطه‌ها به‌عنوان نماینده دولت در  کسب و کار کالا و خدمات، مالیات بر مصرف را از مشتری دریافت نموده و به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز می‌کنند.

ارزش افزوده، مالیات غیرمستقیمی است که بر تفاوت بین ارزش کالاها و خدمات عرضه شده با ارزش کالاها و خدمات خریداری شده در یک دوره معین وضع می‌گردد . یکی از منابع مهم درآمد دولت‌ها، درآمدهای مالیاتی ناشی از مالیات بر ارزش افزوده است. دولت‌ها با دریافت مالیات به صورت مستمر می‌توانند خدمات ضروری برای جامعه را با ثبات و با برنامه‌ریزی مناسب ارائه دهند.

همچنین مالیات ارزش افزوده به دلیل مزایای دیگری از جمله درآمدزایی زیاد و مهم‌ترین آن کاهش وابستگی هرچه بیشتر درآمد دولت به نفت، به‌عنوان یکی از بهترین نظام‌های مالیاتی غیرمستقیم شناخته شده است. نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده چندان کار سخت و دشواری نیست. مودیان، مالیاتی که پرداخت کرده‌اند را از مالیاتی که از خریدار دریافت نمودند کم می‌کنند و درنهایت مقدار باقی مانده را به عنوان مالیات بر ارزش افزوده به سازمان امورمالیاتی کشور پرداخت می‌کنند.

در این دوره تمام آنچه درباره قانون دائمی مالیات ارزش افزوده وجود دارد، خواهید آموخت.

مدرس :

آموزش قانون دائمی ارزش افزوده

474 شرکت کننده

مدت زمان

53 دقیقه

دوره تکی: ۱,۰۰۰,۰۰۰ریال

دریافت محتوا دوره

با خرید اشتراک می‌توانید با هزینه بسیار پایین به تمامی دوره ها دسترسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *