نکات مهم در قانون کار که یک حسابدار باید بداند
وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
ریال1500000

قانون کار چیست؟

قانون کار یک سری قوانین و مقررات است که برای حفظ حقوق و شرایط کارکنان در یک کشور تدوین شده است. دستورالعمل‌ها و مقررات این قانون با هدف بهبود شرایط کار، به حفظ سلامت و امنیت کارکنان، بهبود شرایط زندگی آنها و پیشگیری از تبعات منفی اجتماعی و اقتصادی ناشی از شرایط کار نامناسب و عدم رعایت حقوق کارکنان تدوین شده است.

موضوعاتی که قانون کار شامل آنها می‌شود، شامل مسائلی مانند ساعات کاری، حقوق و مزایای کارکنان، تعطیلی‌ها، ایمنی و بهداشت در محیط کار، ترک کار، اخراج، تمدید قرارداد کاری و بیمه‌های اجتماعی است. از آنجایی که هر کشوری دارای قوانین و مقررات خود در زمینه کار و اشتغال است، بنابراین قانون کار در هر کشور ممکن است به شکلی متفاوتی تعریف شود.

به‌طورکلی در هر شغلی، نیاز به کسب یک سری مهارت‌ها و اطلاعات وجود دارد. افراد موظف هستند برای حضور و فعالیت در هر شغلی، دانش کافی نسبت به آن را داشته باشند. اما یک سری قوانین و مقررات است که مختص به یک شغل خاص نیست و در تمامی مشاغل به‌صورت مشترک وجود دارد.

اگر به عنوان یک کارفرما عهده دار سرپرستی یک کارگاه هستید یا به عنوان یک پیمانکار و یا کارمند برای یک کارفرما یا شرکت مشغول به کار هستید، یا حتی اگر فعلاً بیکار هستید و به دنبال شغلی می گردید، دانش و تسط به این قوانین ازجمله مهمترین کارها است.

مهم ترین سرفصل ها:

  • تعاریف و مفاهیم کاربردی در قانون
  • تشریح انواع مزایا و نحوه محاسبات آنها
  • بررسی ارتباط بین بیمه و مالیات در قراردادها
  • انواع قرارداد  ونحوه انعقاد قرارداد استاندارد با پرسنل مطابق با الزامات قانونی

مدرس :

نکات مهم در قانون کار که یک حسابدار باید بداند!

524 شرکت کننده

مدت زمان

2 ساعت 54 دقیقه

دوره تکی: ۱,۵۰۰,۰۰۰ریال

دریافت محتوا دوره

با خرید اشتراک می‌توانید با هزینه بسیار پایین به تمامی دوره ها دسترسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *