ترفند استفاده از امکان سطح دسترسی در نرم افزار حسابداری محک

ترفند استفاده از امکان سطح دسترسی در نرم افزار حسابداری محک

داشتن امکانات زیاد و متنوع در یک نرم افزار های حسابداری از جمله مزایای بسیار خوب برای آن نرم افزار محسوب می شود اما داشتن امکانات زیاد زمانی مشکل ساز می شود که ما بخواهیم یا مجبور باشیم  از یک نرم افزار حسابداری برای چندین کاربر با سمت های مختلف مانند صندوقدار – حسابدار – مدیر مالی – مدیران ارشد – مدیرعامل و … استفاده کنیم .

در این حالت وجود امکانات متنوع با دسترسی برای همه ی کاربران نرم افزار باعث ایجاد مشکل برای امنیت اطلاعات می شود .

نرم افزار حسابداری محک برای رفع این مشکل امکان سطوح دسترسی برای کاربران را ایجاد کرده است .

با استفاده از این امکان مدیر ارشد نرم افزار حسابداری می تواند با ایجاد سطح دسترسی در ۲ حالت سطوح دسترسی مورد نظر خود را برای کاربران مختلف در سمت های کاری مختلف تعیین کند .

۱. سطح دسترسی در سطح کاربران :

با استفاده از این امکان مدیر سیستم میتواند دسترسی های مد نظر خود را برای یک کاربرخاص اعمال کند

۲. سطح دسترسی در سطح گروه کاربران :

با استفاده از این امکان مدیر سیستم میتواند دسترسی های مشابهی برای گروهی از کاربران نرم افزار به عنوان مثال حسابداران ایحاد نماید .

نکته ی قابل ملاحظه در استفاده از سطوح دسترسی در نرم افزار حسابداری محک این است که شما باید توجه داشته باشید اگر برای یک کاربر سطح دسترسی ایجاد می کنید حتما دسترسی آن کاربر را از ۳ بخش از نرم افزار بگیرید :

۱. بخش کاربران : زیرا با استفاده از این قسمت می تواند کاربر جدیدی برای خود ایجاد کند و دسترسی های شما را دور بزند .

۲. بخش سطوح دسترسی : اگر کاربر به این بخش دسترسی داشته باشد می تواند به راحتی وارد بخش سطوح دسترسی شود و محدودیت هایی که شما برای وی ایجاد کرده ایید را از بین ببرد .

۳. بخش وقایع کاربران : بخشی است تاریخچه تمام فعالیت های هر کاربر در نرم افزار در آن نگه داشته می شود و کسانی که به این بخش دسترسی دارند می توانند ببینید که هر کاربر در نرم افزار چه کارهایی انجام داده است و حتی تاریخچه کارهایی که انجام داده است را پاک کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *