اظهارنامه اشخاص حقیقی به همراه اظهارنامه تبصره 100
وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
¤3000000

منظور از اظهارنامه اشخاص حقیقی چیست؟

اظهارنامه مالیاتی برای اشخاص حقیقی که درآمدی حاصل می کنند، شامل جزئیات درآمد و هزینه‌های آنها در سال مالی قبل است. اظهارنامه اشخاص حقیقی، یک سند رسمی است که در آن اطلاعات مالی و درآمدی افراد حقیقی تعریف شده است. هدف از تهیه اظهارنامه اشخاص حقیقی، تعیین میزان درآمد افراد و محاسبه مالیات بر اساس درآمد آنها است.

از سوی دیگر، اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی شبیه به اظهارنامه اشخاص حقیقی است با این تفاوت که این اظهارنامه‌ها توسط شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی تهیه می‌شود. هدف از تهیه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی، تعیین میزان درآمد و مالیات شرکت‌ها و سازمان‌هاست. علاوه بر این، دیگر نقش‌هایی مانند شناسایی اموال، هزینه‌ها، سود و زیان‌های شرکت نیز در این اظهارنامه‌ها مطرح می‌شود. به عبارت دیگر، اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی، برای تعریف مالیات و پاسخگویی به نیازهای قانونی دولت و سهامداران استفاده می‌شود.

اظهارنامه عملکرد نوعی اظهارنامه مالیاتی است که اشخاص حقیقی یا حقوقی بعد از آن که کلیه مبالغ سود و زیان خود را در معاملات و رویداد های مالی محاسبه کردند این اظهارنامه را بر اساس آن تهیه کرده و باید ۲۵ درصد میزان سود دوره مالی خود را مطابق با اظهارنامه عملکرد مالیات بپردازند.

در واقع منظور از عملکرد نتیجه فعالیت های تجاری است که در یک دوره مالی رخ می دهد . تعریف جامع تر در مورد اظهارنامه عملکرد در واقع بیان کننده اظهار درامد ها، هزینه ها، دارایی ها، بدهی ها، سرمایه، معافیت ها، درامدهایی که مشمول مالیات میشود، بخشودگی های مالیاتی و سایر اطلاعات مربوط به اشخاص حقیقی و حقوقی و محل زندگی و کسب آنها است.

سرفصل های آموزشی:

  • شرح جداول و اصول مربوط به پرکردن فرم اظهارنامه
  • انواع اظهارنامه مالیاتی و نرخ‌های مالیاتی مرتبط بر آنها
  • درآمد مشمول مالیات و نحوه شناسایی و محاسبه درآمد
  • معافیت‌ها و هزینه‌های قابل قبول مالیاتی
  • بررسی آخرین بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های مرتبط
  • اشتباهات رایج در تنظیم و ارائه اظهارنامه مالیاتی
  • ارسال اظهارنامه مالیاتی به صورت الکترونیکی

محتوای دوره

مدرس :

اظهارنامه اشخاص حقیقی به همراه اظهارنامه تبصره 100

482 شرکت کننده

مدت زمان

3 ساعت 24 دقیقه

دوره تکی: ۳,۰۰۰,۰۰۰ریال

دریافت محتوا دوره

با خرید اشتراک می‌توانید با هزینه بسیار پایین به تمامی دوره ها دسترسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *